Můj profesní příběh

Jmenuji se Vojtěch Obůrka a jsem profesionální investiční poradce. Mám více než 16 let zkušeností v oblasti honorovaného investičního poradenství a plánování, které nabízím našim klientům hledajícím spolehlivého a zkušeného partnera pro správu svého majetku. Mezi mé klienty patří zejména bonitní jednotlivci a rodiny s objemem majetku nad 5 mil. CZK, kteří oceňují můj individuální přístup, odbornost a transparentnost. Mými klienty jsou však i dolaroví milionáři.

Můj příběh investičního poradce začal v roce 2007. Bylo to v době, kdy se začínala projevovat hypoteční a nemovitostní krize, která o rok později zasáhla celý světový finanční systém. Pro mě to byla velká škola a ponaučení, jak se vypořádat s nestabilitou a nejistotou na trzích a jak chránit majetek svých klientů před ztrátami. V té době jsem si potvrdil, že jediným správným přístupem je pečlivé plánování, aktivní komunikace, hluboké porozumění trhům a individuálním potřebám klientů. S klienty jsem společně procházel těžkými rozhodnutími, rebalancovali jsme jejich investiční strategie a přizpůsobili se novým výzvám.

Předchozí letité zkušenosti jsem od roku 2014 dále rozvíjel společně s Ondrou Daňkem jako spoluzakladatel společnosti Bonfarto, s.r.o.  Tato  naše společnost poskytuje komplexní poradenské a zprostředkovatelské služby v oblasti financí a dnes už také realit.

S cílem zaměřit se na poskytování investičního poradenství na nejvyšší úrovni jsme v roce 2021 založili společnost Bonfarto PPS, s.r.o., kde se specializujeme pouze na poskytování honorovaného investičního poradenství pro bonitní klienty.

Od založení vlastní společnosti uběhlo mnoho dalších období, kdy kapitálové trhy procházely složitým vývojem. Živě máme v paměti rok 2020, kdy svět zmítala pandemie COVID-19 a rok 2021, kdy vypukla válka na Ukrajině, která trvá dodnes. Tyto události jen potvrdily, že investice jsou vždy spojeny s rizikem, ale také s příležitostmi.

Co je však důležité zdůraznit, je fakt, že během těchto bouřlivých časů jsme neztratili ani jednoho klienta. Pro mě to byl důkaz toho, že správně nastavený plán a investiční strategie, spolehlivá komunikace a důvěra mezi klientem a poradcem jsou klíčovými faktory úspěchu.

Pokud máte otázky nebo potřebujete poradenství ohledně investic, neváhejte mě kontaktovat. Společně můžeme plánovat a budovat vaši finanční nezávislost.

Jak pracuji

Transparentnost a osobní přístup k zákazníkovi jsou pro mě zcela klíčové. Věřím totiž, že investování není jen o číslech a grafech, ale také o důvěře a vztahu mezi mnou a mými klienty. 

Rád se s klienty setkávám osobně a poslouchám jejich příběhy. Pomohou mi pak lépe pochopit, kým jsou a na čem jim nejvíce záleží. S tímto poznáním se pak snažím navrhnout investiční strategii nebo plán, který je přesně na míru šitý pro každého klienta.

Dlouhodobě chci poskytovat našim klientům investiční poradenství na nejvyšší úrovni. Mám dlouhodobé znalosti a praktické zkušenosti v oblasti investic. Společně vytváříme komplexní poradenskou službu, která je plně přizpůsobena potřebám a cílům našich klientů.

Mojí silnou stránkou je specializace. Nejsme univerzální poradenskou firmou. Zaměřuji se výhradně na investice, což znamená, že veškerou svoji energii a pozornost věnuji právě této oblasti. To mně umožňuje plně soustředit svoji energii, zkušenosti a znalosti na dosažení vašich investičních a finančních cílů.

Moje certifikace


Osvědčení následné vzdělávání

Zákon č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu

EFPA


Investice licence ČNB "C"

ČNB


Osvědčení odborná zkouška

Zákon č. 170/2018 Sb., o distribuci pojištění a zajištění

EFPA


Jsem členem Asociace finančních poradců České republiky

AFP ČR

Vybrané reference mých klientů

S panem Obůrkou jsem se na spolupráci dohodl cca před rokem, na základě několika předchozích schůzek a doporučení od člověka, se kterým se o penězích otevřeně bavíme a on již klientem pár let byl. Do té doby jsem byl privátním klientem nejmenované banky, ale s jejich službami jsem nebyl úplně spokojený a hledal jsem někoho, kdo by mi pomohl se správou mých investic. Líbil se mi model placeného poradenství, kde platím poradci přímo, podle vývoje investice. 

Moje pocity po roce spolupráce jsou velmi pozitivní. Veškeré transakce v portfoliu jsou mi předem vysvětleny, neplatím žádné vstupní poplatky, komunikace ze strany pana Obůrky je na velmi dobré úrovni a lidsky jsme si myslím také sedli. Díky pravidelným zprávám mám nyní velmi dobrou kontrolu nad svými financemi a také dobrý pocit z toho, že spolupracuji s někým, kdo je na mé straně. Je to pro mě velký rozdíl oproti bance, kde jsem se cítil spíše jako zákazník a ne jako partner.

Investor 42 let 

Majitel firmy

15 mil. Kč

Jsem velmi rád, že mám příležitost podělit se o svoji skvělou zkušenost se společností Bonfarto PPS a zejména s panem Vojtěchem Obůrkou. Od našeho prvního setkání – které mi, mimochodem, doporučil můj vážený pan právní poradce – mi bylo zřejmé, že Vojta bude k mému portfoliu přistupovat s mimořádnou zodpovědností a pečlivostí. Ten pocit byl víc než, co bych mohl vyčíst z dotazníků nebo profilu na LinkedIn… A první dojem, který jsem získal před sedmi lety, nebyl nikdy zklamán.

Jeho individuální přístup mi pomáhá definovat a pak i důsledně naplňovat mé finanční cíle. Za dobu naší spolupráce Vojta dokázal, že se o mé finance stará, jako by byly jeho vlastními, a možná ještě o něco více. S jistotou mohu prohlásit, že spolupráce s Vámi, Vojto, mi přináší pocit důvěry.

Vaše profesionalita a závazek vůči klientům jsou v dnešním světě vzácné a já s plnou důvěrou doporučuji Bonfarto PPS a pana Vojtěcha Obůrku každému, kdo hledá osobní a angažovaný přístup k řízení svých investic.

Investor 52 let

Manažer

9,5 mil. Kč

S Ing. Obůrkou mě seznámilo doporučení právníka, který poskytoval služby mojí společnosti. Dodnes jsem za ně vděčná. Nejprve ve společnosti Bonfarto, s.r.o. spravoval volné prostředky, které moje firma vygenerovala. Portfolio dovedně rozložil tak, abychom je měli flexibilně k dispozici, kdyby bylo potřeba reagovat na dynamiku IT trhu.

Po prodeji firmy švýcarskému holdingu bylo moje rozhodnutí svěřit naprostou většinu získaného kapitálu opět do rukou pana Obůrky naprosto logické a přirozené.

Líbí se mi, že je ochoten a dokonale schopen investovat nejen podle "číselných ukazatelů", ale bere ohled i na moje osobní preference, kterými si mohu dovolit své finanční operace zatížit – tj. vím, že moje peníze jdou do oblastí byznysu, které mi nejsou proti srsti.

Základem naší spolupráce je několikaletá důvěra. Mám kdykoli "prostřeno" k dotazům. Zároveň však získávám servis, který mne nezatěžuje žádnými nadbytečnými úkony či informacemi, odpovídá mému naturelu a je profesionálně úspěšný.

Investorka 55 let

Emeritní majitelka IT firmy

120 mil. Kč

Chcete-li ověřit moje reference, rád vám poskytnu kontakt na zákazníky, kteří mně k tomu dali předem svolení.

Tým, který vám bude k dispozici

Ondřej Daněk

Specialista realitních investic

LinkedIn profil

Markéta Průšová

Administrativní a marketingová podpora

LinkedIn profil

Pojďme se nezávazně setkat